Prawidła do butów – zapomniane, a przydatne

Prawidła do butów kojarzą się przede wszystkim z rozciąganiem i rozpychaniem za małego obuwia, ale przydają się nie tylko do tego celu. W produkt ten powinny zaopatrzyć się przede wszystkim osoby noszące eleganckie, kosztowne obuwie, zwłaszcza panowie. Z jego stosowania można wyciągnąć liczne korzyści.

Buty w świetnym stanie

Prawidła powinno się wkładać w buty zaraz po ich zdjęciu. Pozwala to zachować je w dobrym stanie, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i właściwości. Zadaniem prawidła jest utrzymywanie butów w odpowiednim kształcie. W przypadku skórzanych butów jest to bardzo ważne, gdyż wchłaniają one pot, a kiedy są wilgotne, opadają, a zatem wysychają w nieodpowiedniej pozycji. Dzięki prawidłom zachowują odpowiedni kształt, dzięki czemu nie widać na nich fałd i zagnieceń. Co ciekawe, taka pielęgnacja butów pozwala też usunąć już istniejące defekty, dzięki czemu buty są odnowione i wyglądają na dużo mniej znoszone.

Inne ciekawe walory prawideł

Produkty te wykonuje się z drewna, które ma właściwości higroskopijne. Oznacza to, że wchłania wilgoć, a zatem buty stają się bardziej higieniczne i nie pojawia się nieprzyjemny zapach. Ponadto wysokiej jakości prawidło, na przykład cedrowe, pięknie pachnie, a więc świetnie zastępuje odświeżacz do butów. Warto zatem wyrobić sobie nawyk korzystania z tego ciekawego produktu.